Loading…

LUBAWSKIE CENTRUM AKTYWNOŚCI SPOŁECZNEJ

ul. Biskupów Chełmińskich 1, 14-260 Lubawa

+48 573 003 719
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.lubawamojemiasto.pl

 

Zamek Biskupów Chełmińskich z 1260- 1826, w którym w ramach projektu przeprowadzone zostały prace rewitalizacyjne, w tym prace archeologiczno-konserwatorskie mające na celu ochronę, zachowanie i zabezpieczenie tego zabytkowego obiektu.

W ich wyniku przywrócone zostały funkcje użytkowe piwnic byłego Zamku Biskupów Chełmińskich. Zabezpieczone piwnice ruin zamku i parter odtwarzanej budowli zostały przystosowane do prowadzenia działalności kulturalnej i społecznej.
Miejsce zostało stworzone dla potrzeb społecznych m.in. swoją siedzibę znajdują stowarzyszenia i organizacje, które promują historię Lubawy.

Obiekt jest dostępny dla wszystkich, którzy chcą go zwiedzić. Dla podniesienia atrakcyjności turystycznej na powierzchniach ogólnodostępnych organizowane są wystawy np. zabytków ruchomych, które zostały wydobyte podczas rewitalizacji rynku i terenu dawnego zamku, a dziedziniec będzie udostępniony na cele kulturalne.

Zwiedzanie jest bezpłatne.


 

Więcej w tej kategorii: Biblioteka Miejska »

Kontakt

Zachodniomazurska Lokalna Organizacja Turystyczna
Pl. 1000-lecia P.P. 1A, 14-100 Ostróda
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

     

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Kliknij "Zrozumiałem" jeśli to akceptujesz i zgadzasz się z Polityką Prywatności i plików cookies Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Design © Roni.pl Mazury Zachodnie. All rights reserved.

Log in

create an account