plcsende
Loading…

Pierwszy w Polsce folder turystyczny w języku migowym

Zachodniomazurska Lokalna Organizacja Turystyczna od 15 lat cyklicznie wydaje bezpłatne publikacje promujące region Mazur Zachodnich.  Połączenie tradycyjnego folderu turystycznego i treści tłumaczonych na język migowy jest innowacyjnym działaniem w skali kraju. Jest to pierwsza tego typu publikacja uwzględniająca potrzeby osób niesłyszących. Zastosowanie kodów QR umożliwia poznanie atrakcji Ostródy, Iławy, Dąbrówna, Gminy Ostróda czy Powiatu Ostródzkiego w języku migowym. Turysta uzyska podstawowe informacje o zabytkach, wydarzeniach czy ofercie dla rodzin z dziećmi.

W drugiej części katalogu została przedstawiona oferta turystyczna (noclegi, gastronomia, usługi) z dodaniem charakterystycznych piktogramów przy obiektach które są dostosowane dla osób z niepełnosprawnościami.

Język migowy jest językiem obcym. Tłumaczenie wydawnictw turystycznych także na język migowy powinno stać się standardem stosowanym we wszystkich regionach kraju. Szacuje się, że liczba osób niesłyszących w Polsce wynosi około jednego miliona.

Publikacja jest dystrybuowana bezpłatnie w informacjach turystycznych w regionu Mazur Zachodnich, wśród członków organizacji a także podczas wyjazdów targowych i wydarzeń plenerowych.

 

Zadanie zrealizowano w ramach projektu „Poznaj Mazury Zachodnie w mig” współfinansowanego ze środków Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii.

 

Plik do pobrania w wersji PDF

Media

Kontakt

Zachodniomazurska Lokalna Organizacja Turystyczna
Pl. 1000-lecia P.P. 1A, 14-100 Ostróda
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

     

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Kliknij "Zrozumiałem" jeśli to akceptujesz i zgadzasz się z Polityką Prywatności i plików cookies Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Design © Roni.pl Mazury Zachodnie. All rights reserved.

Log in

create an account