Loading…

Karta komunikacji z osobą głuchą w obiektach noclegowych

Zachodniomazurska Lokalna Organizacja Turystyczna opracowała i zaprojektowała turystyczną kartę ułatwiającą komunikację osobom niesłyszącym w obiektach noclegowych. Karta była konsultowana ze Stowarzyszeniem „W MIG”, branżą turystyczną regionu Mazury Zachodnie oraz Olsztyńskim Stowarzyszeniem Głuchych.

Formularz zawiera najczęściej pojawiające się zapytania i potrzeby podczas pobytu w hotelu czy agroturystyce. „Chcemy zwrócić uwagę na problem, jakim jest brak znajomości języka migowego w branży turystycznej. Przypominam, że język migowy jest językiem obcym. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu, osoby niesłyszące podróżujące indywidualnie bez tłumacza, mogą czuć się komfortowo w trudnych sytuacjach w podróży, a także bez skrępowania poprosić o pomoc. Natomiast obsługa, która ma często pierwszy w swoim życiu kontakt z osobą głuchą wykorzysta ten druk w celu komunikacji. W przyszłości kartę będzie można poszerzyć o nowe elementy, w zależności od potrzeb” - mówi Marlena Rogowska, Dyrektor ZLOT.

Karta komunikacji jest kolejnym elementem usługi „Mazury Zachodnie w mig” realizowanej przez ZLOT, w celu ułatwienia podróżowania osobom niesłyszącym, eliminowania barier w turystyce, a także podniesieniu komfortu pobytu w obiekcie noclegowym. 

W Polsce funkcjonuje już karta komunikacji w Podstawowej Opiece Zdrowotnej, która ułatwia rozpoznanie choroby u pacjenta niesłyszącego i była inspiracją dla ZLOT do opracowania podobnego narzędzia w turystyce.

Karta powinna być bezpłatnie dostępna w recepcji, w pokoju hotelowym, do pobrania na stronach internetowych obiektów noclegowych, lokalnych i regionalnych organizacji turystycznych oraz informacji turystycznych.

Pobierz kartę.
 

Kontakt

Zachodniomazurska Lokalna Organizacja Turystyczna
Pl. 1000-lecia P.P. 1A, 14-100 Ostróda
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

     

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Kliknij "Zrozumiałem" jeśli to akceptujesz i zgadzasz się z Polityką Prywatności i plików cookies Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Design © Roni.pl Mazury Zachodnie. All rights reserved.

Log in

create an account