Loading…

Kultura i Sztuka

Izba pamięci Iława

Żeglarska Izba Pamięci

Izba istniejąca w ramach działalności Portu IŁAWA. W swoich zbiorach mieści pamiątki, zdjęcia, dyplomy i odznaczenia m. in. kapitana Tomasza Lewandowskiego czy Mariana Skubija. Żeglarska Izba oferuje również zwiedzanie z przewodnikiem po wcześniejszym umówieniu terminu.


Amfiteatr Miejski

Miejsce miejskich spotkań kulturalnych. To tutaj organizowane jest większość letnich imprez pod chmurką na świeżym powietrzu. Do najbardziej znanych wydarzeń kulturalnych organizowanych w tym miejscu należy Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting „Złota Tarka”. Niewątpliwym atutem tego miejsca jest jego lokalizacja – centrum miasta nad akwenem najdłuższego jeziora w Polsce. Budynek sceny wraz z zadaszeniem, wyposażony jest w nowoczesny sprzęt odpowiedni do występów estradowych. Podziemna kondygnacja składa się z magazynów, toalet oraz pomieszczeń technicznych. Znajdziemy tu również garderoby.


Galeria Taras

To galeria w Hotelu & Restauracji Port 110. Wystawy swoich obrazów mieli w niej Anna Michalik czy chociażby Studenci i Prowadzący z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku . Duża powierzchnia, surowy styl oraz widok na Jezioro Jeziorak to tylko początek jej zalet.


Galeria przy Ratuszu

Nowa przestrzeń publiczna powstała w 2018 roku i nawiązuje do tradycji historycznej Iławy, kiedy to w czasach przedwojennych przed ratuszem odbywały się ważniejsze wydarzenia kulturalne, społeczne lub militarne. Na terenie galerii organizowane są różnego rodzaju wydarzenia, koncerty, plenery artystyczne, czy spotkania czytelnicze.


Kuźnia talentów

Galeria lokalnego artysty Marka Kałuży powstała w 2014 roku. W niej odbywają się ekspozycje rzeźb, obrazów oraz kowalstwa artystycznego. Nieustannie prowadzona jest również wystawa zdjęć oraz przedmiotów przedwojennej Iławy, a także intrygujące pokazy rzeźbienia i malarstwa.


Galeria Twórców „SART”

W galerii Stowarzyszenia Kulturalno-Artystycznego „SART” możemy spodziewać się przede wszystkim wystaw artystycznych lokalnych rękodzieł. Wszelakie formy artyzmu od fotografii, poprzez grafikę, rzeźbę czy obraz pochodzących z Iławy i okolic twórców. Organizowane są tam warsztaty dla dzieci, dorosłych i seniorów, z wielu dziedzin plastycznych oraz dodające kulturalnego blichtru wernisaże, które potem w ramach wystawy mogą odwiedzać wszyscy chętni w tym dzieci i młodzież z lokalnych placówek oświaty jako urozmaicenie edukacji i rozwijanie lokalnego patriotyzmu.


Muzeum Grafiki „Mon Petit Louvre”

Galeria zawierająca ekspozycję oryginalnych dzieł: Berthe Morisot, Edouard Manet, Marie Laurencin, Salvador Dali, Pablo Picasso, Felix Bacquemond, Adolphe Lalauze, Leopolod Flameng, Victor Nehlig, Wassily Kandinsky, Jean Arp, Pierre Alechinsky, Louis Icart, Jean Carzou, Thornley Georges William… ponad 300 dzieł sztuki w tym ponad setka znanych artystów.


Galeria Sztuki „IST – ART”

IST-ART powstał w 2000 roku, co czyni go najstarszym stowarzyszeniem w Iławie. Stowarzyszenie organizuje wiele wystaw, plenerów, aukcji charytatywnych oraz poprzez swoich członków zapewnia wszystkim mieszkańcom Iławy i okolic, a w szczególności dzieciom i młodzieży dostęp do kultury i sztuki i promuje je nie tylko na terenie miasta czy gminy, ale również poza granicami województwa, a nawet kraju.


Fundacja Artystyczna „IzaR”

Fundację Artystyczną IzaR tworzy małżeństwo Iza i Ryszard Pyrzowscy, którzy niedawno sprowadzili sięz Górnego Śląska do Iławy. Powołana Fundacja zajmuje się rozwojem i promocją artystów oraz różnorodnych form ich twórczości. Współorganizowali pierwszą wystawę regionalnego artysty rzeźbiarza w metalu Rafała Szulca, która później wędrowała po kolejnych miastach województwa warmińsko-mazurskiego.


 

Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o tych obiektach.

Więcej w tej kategorii: « Atrakcje Ratusz »

Kontakt

Zachodniomazurska Lokalna Organizacja Turystyczna
Pl. 1000-lecia P.P. 1A, 14-100 Ostróda
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

     

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Kliknij "Zrozumiałem" jeśli to akceptujesz i zgadzasz się z Polityką Prywatności i plików cookies Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Design © Roni.pl Mazury Zachodnie. All rights reserved.

Log in

create an account