plcsende
Loading…

Promocja marki #MazuryZachodnie w Pradze

Powiat Ostródzki wraz z Zachodniomazurską Lokalną Organizacją Turystyczną (ZLOT) eksponował walory turystyczne Mazur Zachodnich podczas międzynarodowych targów turystycznych Holiday World, które odbywały się w dniach 13 - 16 lutego 2020 r., w czeskiej Pradze. To jedna z najważniejszych turystyczno-podróżniczych giełd promocyjnych nie tylko w Czechach, ale także w regionie Europy Środkowej. Stoisko promocyjne Powiatu Ostródzkiego wyposażone w makietę pochylni „Oleśnica” oraz nowe promocyjne narzędzie – okulary VR z aplikacją wirtualnego spaceru po Kanale Elbląskim znakomicie działało na wyobraźnię odwiedzających, wzbudzając ich ogromne zainteresowanie.

Dzięki współpracy z naszym partnerem zagranicznym – Usteckim Krajem, po raz kolejny samorząd powiatowy miał możliwość nieodpłatnego skorzystania z powierzchni wystawienniczej. Stoisko Powiatu Ostródzkiego zaprojektowali i zbudowali pracownicy Wydziału Promocji, którzy wspólnie z przewodnickim wsparciem ZLOT, zajęli się także jego profesjonalną obsługą. Osoby zainteresowane naszym regionem otrzymywały na stoisku folder wizerunkowy Powiatu Ostródzkiego oraz inne czeskojęzyczne publikacje, informatory, mapy, ulotki o atrakcjach Mazur Zachodnich oraz Warmii i Mazur.

Podczas tegorocznej edycji na stoisku Powiatu Ostródzkiego odwiedzający oprócz podziwiania działań mechanizmu makiety pochylni kanału Oleśnica, mogli również poprzez specjalne okulary, wirtualnie przenieść się na wszystkie pięć pochylni Kanału Elbląskiego. Gogle VR są nowym narzędziem promocyjnym naszego regionu i dodatkowo wzbogacają prezentowaną ofertę turystyczną.

 

W tym roku międzynarodowe targi turystyczne HOLIDAY WORLD 2020 odbyły się po raz pierwszy w PVA EXPO PRAGA, nowym, większym centrum wystawienniczym czeskiej stolicy. Podczas tej imprezy prezentowały się odległe zakątki świata, zarówno kraje europejskie, jak i egzotyczne miejsca w Ameryce, Azji i Afryce. Praską giełdę turystyczną podzielono na dwie tury: pierwszą B2B dla profesjonalistów (czwartek i piątek) i drugą B2C otwartą dla klientów (sobota i niedziela).

 

Ekspozycję powiatu ostródzkiego odwiedziła, w ramach wizyty studyjnej, delegacja samorządowa powiatu na czele ze Starostą Ostródzkim – Andrzejem Wiczkowskim i Wiceprzewodniczącym Rady Powiatu w Ostródzie – Waldemarem Gazdą. Członkowie delegacji spotkali się z Hetmanem Usteckiego Kraju Oldřichem Bubeníčkem oraz Wicehetmanem Województwa Ústeckiego – Zdenkiem Matousem. Rozmowy dotyczyły zamierzeń współpracy partnerskiej naszych samorządów na najbliższe lata oraz nowych inicjatyw w tym zakresie.

 

Tekst: M. Kłosowska
Zdjęcia: G. Turski, P.Lisowski
Adiustacja: H. Kropidłowski

Źródło

Kontakt

Zachodniomazurska Lokalna Organizacja Turystyczna
Pl. 1000-lecia P.P. 1A, 14-100 Ostróda
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

     

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Kliknij "Zrozumiałem" jeśli to akceptujesz i zgadzasz się z Polityką Prywatności i plików cookies Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Design © Roni.pl Mazury Zachodnie. All rights reserved.

Log in

create an account