Loading…

MAZURY ZACHODNIE otwierają się na Osoby Głuche

Zachodniomazurska Lokalna Organizacja Turystyczna w Ostródzie jako pierwsza w Polsce podjęła działania polegające na otwarciu się branży turystycznej na potrzeby osób Głuchych poprzez projekt „Turystyka w mig”, sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności w ramach programu FIO.

POWSTAŁ PIERWSZY W POLSCE SPOT TURYSTYCZNY, skierowany do osób Głuchych, w którym aktorami są osoby głuche i ich rodziny a także osoby uczące się języka migowego na Mazurach Zachodnich. Spot chwyta za serce i przedstawia prawdziwe emocje jakich na Mazurach Zachodnich mogą doświadczyć osoby Głuche.

Za produkcję spotu odpowiada firma PIXELDANCE Scenariusz powstał na podstawie briefu opracowanego przez uczestników projektu. Zdjęcia zrealizowano na terenie Mazur Zachodnich. Zobaczymy w nim atrakcje takie jak Kanał Elbląski, Pola Bitwy pod Grunwaldem czy dwa największe miasta regionu Ostródę i Iławę.

Osoby Głuche wzięły czynny udział w tworzeniu marki Mazury Zachodnie. Przedstawiciele branży turystycznej poznali potrzeb osób Głuchych jako potencjalnych turystów. Szacuje się, że liczba Głuchych w Polsce sięga 500 000, a 900 000 Polaków ma poważny uszczerbek słuchu.

W trakcie warsztatów tłumaczonych na język migowy uczestnicy poznali czym jest kultura Głuchych, z jakimi problemami się stykają w życiu codziennym oraz na co trzeba zwracać szczególną uwagę przy tworzeniu oferty wypoczynkowej dla osób Głuchych. Branża turystyczna, przewodnicy z regionu oraz pracownicy informacji turystycznej z Ostródy uczą się języka migowego z elementami turystyki. Wielu słów dotyczących atrakcji regionu Mazur Zachodnich nie ma w języku migowym dlatego powstanie słownik tych pojęć. Należy eliminować czynniki ograniczające udział osób Głuchych w turystyce oraz dbać o dostępność informacji o atrakcjach turystycznych w języku migowym.

 

Mówią o nas:

Program „Spotkania w świecie ciszy” na TVP3

TVP 3 Olsztyn        

Panorama TVP

Wiadomości Turystyczne

Nowy Marketing

Radio ESKA Olsztyn

Nowy Marketing #OdKulis

Gazeta.pl Podróże

PRoto

 

Kontakt

Zachodniomazurska Lokalna Organizacja Turystyczna
Pl. 1000-lecia P.P. 1A, 14-100 Ostróda
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

     

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Kliknij "Zrozumiałem" jeśli to akceptujesz i zgadzasz się z Polityką Prywatności i plików cookies Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Design © Roni.pl Mazury Zachodnie. All rights reserved.

Log in

create an account