plcsende
Loading…

Prusy Górne. Zaginiona kraina

Piątek, 1 październik 2021 godz. 17:30 - środa, 27 październik 2021

Biblioteka Powiatu Ostródzkiego CUP, ul. Jana III Sobieskiego 9, sala 110, Ostróda, 14-100

Odwiedź stronę internetową tego wydarzenia

Kulturalne

W piątek 1 października Powiatowa Biblioteka Publiczna w Ostródzie zaprasza na wernisaż wystawy "Prusy Górne. Zaginiona kraina".

Wystawa, przygotowana przez Centrum Kultury Prus Wschodnich w Ellingen, we współpracy z Pracownią Aktywności Obywatelskiej i Dokumentacji Dziedzictwa w Ostródzie pokazuje Prusy Górne jako zaginioną krainę. Świat na poły mityczny, ukryty, ale wciąż istniejący - wart odkrywania na nowo, wart przypominania. To źródło odmienności i wyjątkowości okolic naszego codziennego życia.
Na przestrzeni kilkuset lat trwania Oberlandu nasze miasto nigdy nie było stolicą administracyjną tej krainy, było jednak jej niekwestionowaną stolicą kulturową. Nic zatem dziwnego, że wernisaż wystawy będzie miał miejsce w Ostródzie. Wszak tu bierze swój początek najbardziej materialne świadectwo oberlandzkości krainy – Oberländischer Kanal czyli dzisiejszy Kanał Elbląski, tu żył i pracował Adolf Tetzlaff, twórca kanałowej żeglugi.

Podczas wernisażu i na wystawie będzie można również nabyć katalog w cenie 20 zł. Wystawa będzie czynna do 27.10.2021 r.
Zapraszamy na wernisaż wystawy „Prusy Górne – zaginiona kraina”: 1 października (piątek), godz. 17.30, Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie, ul. Jana III Sobieskiego 9, sala 110.
 

Kontakt

Zachodniomazurska Lokalna Organizacja Turystyczna
Pl. 1000-lecia P.P. 1A, 14-100 Ostróda
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

     

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Kliknij "Zrozumiałem" jeśli to akceptujesz i zgadzasz się z Polityką Prywatności i plików cookies Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Design © Roni.pl Mazury Zachodnie. All rights reserved.

Log in

create an account