Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Castle Nights

lipiec 13 o godz. 18:00 - 21:00

Kiedy: 13.07.2024
Godziny: 18:00 otwarcie bram, 20:00 start
Gdzie: Zamek w Szymbarku k. Iławy
Bilety: 200 zł dostępne na stronie www.progresja.com oraz w bileteriach GoOut, eBilet, Eventim, Going, Empik.
Zalecamy kupowanie biletów wyłącznie w wymienionych powyżej bileteriach. Kupując bilety w innych miejscach ryzykują Państwo kupno fałszywego biletu.
__________________________________
Fundacja Heritage Poland Group i Progresja Music Zone prezentują:
Castle Nights: Midge Ure (Ultravox)
Zapraszamy na pierwsze w ponad 700-letniej historii Zamku w Szymbarku profesjonalne, pełnoformatowe wydarzenie kulturalne – koncert Midge’a Ure’a – gwiazdy nurtu new romantic i lidera Ultravox. Na tle monumentalnych ruin zamkowych w dniu 13 lipca 2024 r. koncert zainauguruje cykliczne wydarzenia kulturalne w ramach projektu „Castle Nights”.
Midge Ure – legendarny muzyk, geniusz synth-popu, były lider i wokalista zespołu Ultravox, a także współorganizator jednego z największych charytatywnych koncertów Live Aid. Obdarzony elektryzującym głosem Artysta podczas wieloletniej kariery nie tylko kształtował dzieje światowej muzyki w latach 80tych poprzez takie utwory jak „Vienna”, “Dancing With Tears In My Eyes” czy “The Voice”, ale osiągnął liczne sukcesy i uznanie jako solowy artysta. Jego ponadczasowa twórczość muzyczna, oparta na melodyjnych refrenach i przeszywającym, syntezatorowym brzmieniu zagości w niezwykłej scenerii XIV-wiecznej zabytkowej architektury w otoczeniu mazurskich lasów i Jeziora Szymbarskiego. Wg niezapomnianego Tomasza Beksińskiego muzyka Ultravox to „najbardziej romantyczna z romantycznych muzyk”. Oprócz występu gwiazdy wieczoru, przygotowujemy szereg dalszych dodatkowych, wyjątkowych atrakcji – obserwujcie nas i wyczekujcie kolejnych ogłoszeń – te już niebawem!
Ashes of memories still aglow
Only for you
Portraits and pictures you once saw
Visions in blue
Zamek w Szymbarku to spektakularne, dobrze zachowane ruiny czternastowiecznego zamku we wsi Szymbark, koło Iławy (województwo warmińsko-mazurskie). Zamek został zbudowany przez kapitułę pomezańską, a następnie przekształcony w rezydencję rodową najznamienitszej rodziny Prus Wschodnich – von Finckenstein. Jest drugim po Malborku, największym zamkiem gotyckim w Polsce. Zamek przetrwał w nienaruszonym stanie II wojnę światową, jednakże został splądrowany i spalony przez Armię Czerwoną po wyzwoleniu Polski. Według różnych źródeł zamek jest jednym z miejsc, w którym ukryta jest słynna bursztynowa komnata.
Fundacja Zamek Szymbark sprawująca od 2019 r. pieczę nad procesem rewitalizacji zamku wraz z Mecenasem Kultury Fundacją Heritage Poland Group wspólnie z producentem wydarzenia Progresja Music Zone sp. z o.o. rozpoczynają koncertem Migde’a Ure’a cykl wydarzeń kulturalnych w ramach projektu „Castle Nights”.
Zapraszamy na koncert oraz do wirtualnej wędrówki po zamku w Szymbarku www.fundacjazamekszymbark.pl

Szczegóły

Data:
lipiec 13
Godzina:
18:00 - 21:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/s/castle-nights-midge-ure-ultrav/903185874512621/

Organizatorzy

Castle Nights
Progresja

Miejsce wydarzenia

Zamek w Szymbarku
Szymbark 12
Szymbark,14-241Poland
+ Google Map

Za przebieg wydarzenia odpowiada organizator

pl_PLPolski
Skip to content