Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Mikołaj Kropielnik – Teatr Lalek w Ostródzie

wrzesień 2 o godz. 12:00 - 13:00

Najmłodszych widzów zapraszamy w ostatni weekend wakacji na Bulwar Europejski w okolicach placu zabaw na spektakl w wykonaniu Olsztyńskiego Teatru Lalek “Mikołaj Kropielnik”.

2 września godz. 12:00, spektakl dostępny bezpłatnie.

“Mikołaj Kropielnik z Olsztyna” to pełna zabawnych gagów, gonitw i bastonad historia o fikcyjnych przygodach Mikołaja Kopernika podróżującego w czasie. Bohater przybywa w swoim wehikule do współczesnego Olsztyna i spotyka na swojej drodze mieszkańca naszego miasta – przedsiębiorcę Mikołaja Kropielnika. Jakie będą koleje losu obu postaci, musicie przekonać się sami.

Przedstawienie nawiązuje do tradycji włoskiej komedii dell’arte oraz do konwencji ludowego teatru lalkowego XVIII i XIX w., których bohaterami są: włoski Pulcinella i francuski Polichinelle. Twórcy olsztyńskiego spektaklu mają ambicje stworzenia własnego, lokalnego bohatera, o cechach wspólnych z włoskim i francuskim pierwowzorem. Mikołaja Kropielnika cechuje bowiem, podobnie jak Poliszynela pogarda dla postaci śmierci, diabła, czy władzy w osobie policjanta i z tego powodu często wpada w tarapaty. Spektakl jest pokazem kunsztu animacyjnego dwójki aktorów-lalkarzy – Jarka Cupriaka i Mateusza Mikoszy.

Przedstawienie dla dzieci od lat 6.

Aktorzy: Jarek Cupriak, Mateusz Mikosza

Spektakl realizowany jest ze Środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego w ramach projektu “Rok kopernikowski – Mikołaj Kropielnik z Olsztyna”

spektakl trwa 55minut

W przypadku niepogody spektakl odbędzie się w Sali Kameralnej Amfiteatru.

Szczegóły

Data:
wrzesień 2
Godzina:
12:00 - 13:00
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Molo w Ostródzie
ul. Mickiewicza
Ostróda,Warmińsko-Mazurskie14-100
+ Google Map

Za przebieg wydarzenia odpowiada organizator

pl_PLPolski
Skip to content